Instagram Konum Değiştirme (Ülke Değiştir)

Instagram Konum Değiştirme
Instagram Konum Değiştirme

Instagram konum özelliğini aktifleştirmek sosyal medya ve işletme sahipleri için özellikle önemlidir. Trafiği çekmek adına Instagram konum değiştirme merak edilenler arasında. Instagram üzerinden nasıl konum değiştirme işlemi yapılır bunun bilgisini vermeye çalışacağız. Konumunuzu Instagram üzerinde yanlış eklediyseniz değişiklik yapabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın.
  • Konumun yer aldığı kısımdaki üç noktayı işaretleyin.
  • Karşınıza  “Düzenle” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Konum bilgisinin yazılı olduğu butona tıklayın.
  • Buradan Instagram konumunuzu istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Instagram Ülke Değiştirme

Instagram ülke değiştirme ayarları için söylediğimiz şekilde Instagram uygulamasına giriş yaparak konumunuzun olduğu kısmı değiştirebilirsiniz. İstediğiniz ülke seçeneğini seçerek Instagram konumunuzu özelleştirebilirsiniz.

Instagram’da konumu değiştirmek için Facebook ayarlarından da giriş yapabilirsiniz. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra buradaki yer bildirimleri menüsünden konum değişikliği yapabilirsiniz. Haritada yer alan seçeneklerden birini seçerek mevcut konumuzu yeniden düzenleyebilirsiniz.

Instagram Hesabın Bulunduğu Konum

Instagram hesabın bulunduğu konum hesabınıza giriş yaptınız konumu gösterecektir. Instagram hesabınızda yer alan konu bilgisi nerede ve neler yaptığınız hakkında bilgi verecektir. Konum bilgisini eklediğiniz takdirde Instagram üzerinden nerede bulduğunuz takipçiler tarafından görülecektir.

Instagram Konum Ayarları

Instagram konum ayarları için yapmamız gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Instagram uygulamasında paylaşım kısmının sağ alt köşesinde ok işareti bulunmaktadır. Bu ok işaretinden konum ayarını yapabilirsiniz.
  • Ok işaretine bastığımızda Instagram konum ekle menüsü karşınıza çıkacaktır.
  • Karşında çıkan konu menüsünden istediğiniz konumu seçerek kaydet seçeneğine tıklamalısınız.

Instagram İşletme Konum Değiştirme

Instagram işletme konum değiştirme için yine aynı şekilde Instagram uygulamasına giriş yaparak konumun yer aldığı üç noktaya işaretlemeniz gerekir. Burada yer alan düzenle seçeneğine tıklayarak konum bilgisinin yazılı olduğu alana tıklayın. Burada istediğiniz konumu aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram’da konum değiştirme işlemleri genelde işletme hesaplar için yapılmaktadır. Işletmeler trafiği çekmek adına konumlarını güncelleştirmektedirler. İşletmelerin ürün satış ve tanıtımı  yapmaları için Instagram uygulaması üzerinden konum güncellemesi yapılarak trafiği daha fazla etkin hale getirebilirsiniz.

Instagram Konum Adı Değiştirme

Instagram konum adı değiştirme için Instagram menüsüne giriş yaptıktan sonra belirttiğimiz şekilde uygulama üzerinde yer alan seçeneklere tıklanarak konum adını değiştirebilirsiniz. Yanlış bir konum eklediyseniz onun ismini değiştirerek güncelleştirebilirsiniz. Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra konumun yer aldığı kısımda yer alan üç noktaya tıklayıp düzenle seçeneğinden konum adını değiştirmeniz mümkündür. Burada yer alan konum bilgisine giriş yaparak istediğiniz konum ismini ekleyebilirsiniz.

Instagram Konum Ekleme

Instagram konum ekleme pek çok kişi tarafından merak edilmekte. Instagram kullanıcıları uygulama üzerinden konumlarını nasıl eklenmesi ve değiştirilmesi gerektiği hakkında araştırma yapmakta. Instagram konu bilgisi eklemek için Instagram uygulamasının paylaşım köşesinde yer alan  sağ alt köşesindeki ok işaretine tıkladıktan sonra konum ekle seçeneği karşınıza çıkaracaktır. Buradan istediğiniz konumu ekleyerek mevcut konumuzu aktifleştirebilirsiniz.

Instagram Konumu Amerika Yapma

Instagram konumu Amerika yapma için konum eklediğiniz ülke ismini değiştirerek bu ismi Amerika olarak değiştirebilirsiniz. Konu ekle seçeneklerden girerek burada yer alan eski konumu değiştirip yeni konum bilgisini ekleyebilirsiniz.

Instagram Konum Kapatma Android

Instagram konum kapatma Android kullananlar için konum kapatma özelliği de merak edilmekte. Instagram’da yer alan konum bilgisini bazen paylaşmak istemeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken konum bilgisinin yer aldığı kısma gelerek asla seçeneğini işaretlerseniz konum bilgisini kapatmış olursunuz. Böylece Instagram uygulaması üzerinden konumunuz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir. Yeniden konumuzu aktif etmek istediğinizde bu işareti kaldırarak konumuz aktif edebilirsiniz .


Daha fazla bilgi;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*