Grimace Shake Nedir, Nereden Alınır? (İçinde Ne Var)

Grimace Shake Nedir
Grimace Shake Nedir

Grimace Shake kavramının ne olduğuna dair bu sıralar birçok kişi sitemizde arama yapmaktadırlar. Bu bağlamda biz de bu konuda bir bilgilendirme yazısı yapmaya karar verdik. Grimace Shake denilen şey McDonald’s markasının eskiden de satışını yaptığı ancak şimdi sınırlı sayıda satış yapmaya karar vererek yeniden piyasaya sürmüş olduğu bir milkshake anlamına gelmektedir. Satışının yapılmaya başlanmasıyla birlikte de TikTok’ta popülerlik kazanmaya başlamış ve takip eden süre içerisinde de viral olmuş bir trendi ifade etmektedir.

Grimace Shake Türkiye’de Var Mı?

Grimace Shake henüz Türkiye’ye gelmemiştir. Meyve aromalı ve sınırlı sayıda üretimi yapılan bir milkshake olan Grimace Shake ilerleyen zamanlarda Türkiye’ye gelmesi beklenmektedir.

Grimace Shake Türkiye

Grimace Shake Türkiye’de satışı bulunmayan ve McDonald’s tarafından sınırlı sayıda üretilen bir milkshake olarak karşımıza çıkmaktadır.

Grimace Shake Olayı Nedir?

2023 yılının Haziran ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan McDonald’s restoranlarında satışa sunulan meyve aromalı bir içecek olan Grimace Shake, mor renge sahip bir içecek olarak tanıtılmıştır. Bu içeceğin içilmesinin üzerine insanlar sanki aniden zevkten bayılmış taklidi yapmaktadırlar. Sosyal medya platformlarında birçok kişinin bu trende katılması ve bu komik durumlarını online olarak paylaşması sonucunda da trend olmuştur. Yani Grimace Shake olayı nedir? Sorusunun cevabı bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu akımın tamamen eğlence amaçlı olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Grimace Shake Tarifi

Grimace Shake maalesef Türkiye’de bulunmamaktadır ve bu sebeple de Türkiye’de yaşayan kişiler tarifini alarak kendileri yapmaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden Grimace Shake tarifi içerisinde malzemeler şu şekildedir:

  • 2 kaşı vanilya aromalı dondurma
  • 2 ya da 3 fincan süt
  • 1 yemek kaşığı çilek reçeli
  • Bir tutam tuz
  • Bir fincanın 4’te 1’i kadar dondurulmuş yaban mersini

Bu malzemelerin bir blender içine konulup daha sonrasında karıştırılması yoluyla Grimace Shake elde edebilir ve bunun tadını sıcak havalarda çıkarabilirsiniz.

Grimace Shake Kaç TL?

Grimace Shake kaç tl? Sorusunun herhangi bir cevabı bulunmamaktadır çünkü ürünün Türkiye’de satışı yapılmamaktadır.

Grimace Shake’in İçinde Ne Var?

Grimace Shake isimli milkshakein içerisinde belli başlı bazı malzemeler bulunmaktadır. Bunlar:

  • Vanilya aromalı dondurma
  • Süt
  • Çilek Reçeli
  • Tuz
  • Yaban Mersini

Grimace Shake Öldürür Mü?

Trend olan her şeyde olduğu gibi bu olayda da Grimace Shake öldürür mü? Sorusunun cevabı insanlar tarafından aranmaya başlamıştır. Ancak Grimace Shake trendi tamamen eğlence amaçlı yapılan hayali bir hadise olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eğlenceli deneyimin gerçek dünyada herhangi bir karşılığı bulunmamaktadır. Sağlık riski taşımadığı gibi normal bir milkshake insanlar için ne anlam ifade ediyorsa Grimace Shake içeceği de aynı anlamı taşımaktadır. Bu durum da hâliyle McDonald’s firmasının pazarlama stratejilerinin önemine vurgu yapmaktadır. Ürününü hem sınırlı sayıda hem de oldukça doğru bir şekilde pazarlamayı başarmıştır. Bu sebepten ötürü de herhangi bir sağlık olumsuzluğuna yol açan durum bulunmamaktadır.


Daha fazla içerik;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*