Banyoya Girmeden Önce Okunacak Dua (Peygamber Duası)

Banyoya Girmeden Önce Okunacak Dua
Banyoya Girmeden Önce Okunacak Dua

Dinimiz sadece namaz kılarken ya da dua ederken değil günlük işlerimiz için de dua merkezli hayatımızı programlamamıza yardımcı olmaktadır.Yemek yerken, su içerken, tuvalet ve banyoya girerken de bir takım dualar okumamızı tavsiye etmiştir. Banyoya girmeden önce okunacak dua olarak şu kısa duayı okuyabiliriz: Allah’ım Senden cenneti ve cennet nimetlerini istiyorum. Cehennemden ve cehennemin hararetinden sana sığınıyorum.’’

Banyoya Girerken Cinler İçin Okunacak Dua

Banyo ve tuvalet gibi mekanlar cinlerin en çok uğrak mekanları diye bilinir. Bu mekanlarda onlardan korunmak için bir takım dualar okuyabiliriz.  Banyoya girerken cinler için okunacak dua olarak ilk paragraftaki duayı okuyabiliriz. Böylece onlardan etkili bir şekilde korunabiliriz.

Peygamberimizin Banyoya Girerken Okunacak Dua

Sevgili Peygamberimiz de banyoya girerken aynı duaları okumaktadır. Onun okumuş olduğu dualarla biz de günlük yaşamımızı şekillendirebiliriz. Böylece maddi ve manevi bir şekilde koruma sağlayabiliriz.

Dünyada bizim dışında gözümüzle görmediğimiz manevi varlıkların varlığını bugün hem ayetler hem bilim ispatlamıştır. Kuran’ı Kerimin pek çok ayetinden cinlerin varlığına işaret etmektedir. Hatta Cin suresi de özel olarak Kuranda geçmektedir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi cinler içerisinde de iyi olduğu gibi kötü olanları da vardır. Kötü ruhlu cinlerden korunmak için Peygamberimizin öğrettiği duaları okuyabiliriz.

Banyoya Girerken Okunacak Dua Bismillâhillezi

Bismillahillezi ile başlayan duayı okuyarak banyoda bulunması muhtemel varlıkların şerrinden korunabiliriz. Bismillahillezi la yedurru mesmihi şey un fil ardı ve la fissema ve hüvessemiyyul aliyym. Duası kötü ve şerli varlıklardan korunmak için tavsiye edilen bir duadır.

Bu duayı hem banyo ve tuvalet gibi mekanlara girerken okuyabilir hem de istek ve dualarımız çabuk bir şekilde kabul edilmesi için okuyabiliriz. Kötülük, nazar ve daha pek çok olumsuz durumdan bu dua ile korunabiliriz. Hayırlı isteklerimizin olması için de bu dua tavsiye edilmektedir.

Banyoya Girmeden Önce Okunacak Dua Diyanet

Banyo ve tuvalete girmeden önce saymış olduğumuz dualardan istediğimizi okuyabiliriz. Okurken abdestli olmak şart değildir. Abdestli olarak ya da abdestsiz şekilde okuyabiliriz. Banyo ve tuvalete girmeden önce bu dualardan birini okuduktan sonra sol ayağımızla girmemiz gerekir. Çıkarken de sağ ayakla banyo ya da tuvaletten çıkmamız sünnete uygundur. Cami ve mescit gibi mekanlar için de sağ ayakla girilip sol ayakla çıkmak tavsiye edilir.

Tuvalete Banyoya Girerken Okunacak Dua

Tuvalete ve banyoya girerken okunacak dua listesini sizin için listeledik. Ezberlemesi çok kolay olan bu kısa duaları okuyarak kendimizi olumsuz durumlardan koruyabiliriz. Cinler bu tür yerleri çok sevdiği için bize musallat olma durumları vardır. Dua bilmiyorsak dahi besmele çekerek en azından koruma sağlayabiliriz.

Gece Banyoya Girerken Okunacak Dua

Gece vakitleri şerli varlıkların en çok çoğaldığı zaman dilimleridir. Sadece banyo ve tuvalet gibi mekanlarda değil gece vakti dışarıda bile çok kalınmaması tavsiye edilmektedir. Akşam saatleri bu tür varlıklar çoğalır ve pek çok mekanda bulunur. Özellikle banyo gibi mekanlarda onların şerrine uğramamak için Peygamberimizin tavsiye ettiği duaları okuyabiliriz. Böylece kendimizi bu tür varlıklarından korumuş olabiliriz.


Daha fazla bilgi;

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*