Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6956 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7194 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6846 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7587 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5117 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Fetö 15 Temmuz’un Rovanşına mı Hazırlanıyor? - Erhan HACIKASIMOĞLU

Fetö 15 Temmuz’un Rovanşına mı Hazırlanıyor?

Yazar: Erhan HACIKASIMOĞLU |  Tarih: 15 / 06 / 2017 |  Yazı Okunma: 435


             Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl 15 Temmuz günü Ülkemizde darbe girişiminde bulunan ve başarılı olamayan Fetullah Gülen Terör Örgütü önümüzdeki 15 Temmuz'da ikinci darbe girişimine mi hazırlanıyor?

             15 Temmuz'dan bu yana Hükümetin Fetö'ye karşı başlattığı temizlik operasyonu hale sürerken, Fetö'nün uyuyan hücreler diye tabir ettiği örgüt üyeleri hala bulunmuş değil. Bu uyuyan hücrelerin Asker kökenli kişilerden oluştuğunu kimi çevreler söylese de ben şahsen öyle olduğunu düşünmüyorum.

             Bildiğimiz gibi Fetö Örgütünün ele başı olan Fetullah Gülen aslen Ermeni'dir. Ülkemizde yaptığı çalışmaların yanı sıra Dünyanın neredeyse her ülkesinde açtığı okullarda çalışan öğretmenlerinin (CIA) Amerika Merkezi Haber Alma Teşkilatı ile bağlantısı aşikârdır. Bunu Rus gizli istihbaratı (FSB) Federal Güvenlik Servisi kanıtladı ve Rusya'daki bütün okullarını ilk olarak Rusya kapatıp öğretmenlerini CIA ajanı diye tutukladı. Yani Fetullah Gülen'in CIA ile bağlantısı da aşikârdır. Hıristiyan âleminin ruhani lideri Papa ile de arasındaki yakınlık kardinallerinkinden daha yakındır. Her yönüyle açığa çıkan bir insanın uyuyan hürcülerini, ne devletin içinde nede Askerin içinde bu kadar gizli bir şekilde saklayabilmesinin pek o kadar imkanı olmaz. Ben şahsen resmin bütününe baktığım zaman gördüğüm şey 15 Temmuz darbesi hafifi bir darbeydi. CIA destekli gözdağı verme darbesiydi. Nitekim Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'ın son derece soğukkanlı ve panik yapmadan askerin önüne sivilleri çıkararak bu girişime karşı koyması şüphesiz ki darbe girişiminin önünü kesmiştir. CIA'nın ve maşası Fetö'nün hareket alanını o an için kısıtlamıştır. Nedeni ise darbe günü halkın sokağa dökülmesinin karşısında, uyuyan hücreleri sahaya indirseydiler, Fetö diye bir şey kalmayacağı gibi CIA'nın bölgedeki ve ülkemizdeki bütün adamları, ajanları ortaya çıkmış olacaktı. Yani Fetö'yle birlikte 50 yıldır içimizde yetiştirilen sivillerin ve devlet kademelerinin tamamına yerleştiren herkes açığa çıkmış olacaktı. Ne CIA nede dünyanın en tehlikeli ve sinsi istihbarat örgütü olan (MI6) İngiliz İstihbarat servisi ve Siyonistler bunu göze alamazdı. Çünkü emperyalistler için bu darbe son darbedir. Bunun ötesi yok. Onlar için bu darbe mutlak başarıya ulaşmalı. Nitekim 15 Temmuz'da ülkemizin yanında duran devletlere bakın, birde karşısında duran devletlere bakın. Osmanlıyı yıkmak için kurulan İtilaf devletleri ile ittifak devletleri arasındaki terk fark bu sefer Almanların bizim yanımızda değil karşımızda, Rusların ise bizim karşımızda değil yanımızda durması olmuştur. Yüz yılın rövanşı bu gün Fetö ile alınmaya çalışılıyor. Fetö kimdir. Fetö Ermeni'dir. Yüz yıl önce Ermni'ye vaad edilen neydi, “Osmanlıyı içerden yık, Büyük Ermenistan'ı kurup size verelim” vaadiydi. Nitekim Osmanlı Devletinin 10 Ağustos 1920'de imzaladığı “Sevr Antlaşması'nın  3. Maddesinde Anadolu'nun doğusunda iki yeni devlet kurulacaktır. Bu devletlerden biri Büyük Ermenistan Devleti olacaktır” ibaresi yer almaktaydı.

             24 Temmuz 1923'de Atatürk ile İttifak devletleri arasında imzalanan Lozan Antlaşmasında “Doğu Anadolu'da bir Ermeni Devleti kurulmasından vazgeçilmiştir” ibaresi yer aldı.

             Huylu huyundan vazgeçmez. Hele bu bir Ermeniyse yüz yılda geçse devlet kurma hayallerinden asla vazgeçmez.

             Nitekim PKK Terör Örgütünün elebaşı olan Abdullah Öcalan'da Ermenidir. Asala Terör Örgütünün de kurucularındandır. Yani Ermenistan her 20 yılda, 30 yılda bir başımıza bir terör örgütünü bela ediyor. Şimdi de Fetö Terör Örgütünü bela etti. Ermeni asıllı olan Fetö sayesinde ülkemizdeki yetimleri, kimsesizleri, muhtaç olanları din adı altında, cemaat adı altında topladı, kimi imam etti, kimini, hoca etti, kimini mürit etti vessalam hepsini topladı başımıza terörist etti. He şunu unutmadan Osmanlı zamanında Tehcir yasasıyla yerleri değiştirilemeyen, 1915'ler de içimizde Ülkemizde kalan Ermenileri'de dağlara çıkarıp KÜRT etti.

             Ermenistan Lozan Barış antlaşmasından çıkarılan Büyük Ermenistan maddesini hayata geçirmek için çok ciddi uğraşlar veriyor.

             Ülkemizde Fetö'nün arkasında duran ve destek veren CIA açığa çıkınca konum değiştirdi. Ülkedeki bütün adamlarını neredeyse çekti gibi. Yerine kim geldi. Dünyanın en sinsi, en tehlikeli istihbarat örgütü MI6 İngiliz istihbarat servisi. Sultan Abdulhamit'e azınlık haklarını imzalaması için iç isyanı Ermenilere ve azınlıklara çıkarttıran kimdir? İngilizler! Birinci Dünya savaşında en çok asker ve donanmayı Osmanlı üzerine gönderen kimdir? İngilizler! Kurtuluş savaşında Çanakkale'yi geçmek için en çok donanma ve askeri Türkiye'ye savaşmaya gönderen kimdir? İngilizler! Sevr anlaşmasını bu kadar acımasız hazırlayan kimdir? İngilizler! Atatürk'ün sürgün ettiği Sultan Vahdettin'i ülkesine kabul eden kimdir? İngilizler! Lozan antlaşmasında en çok direnen kimdir? İngilizler! Ermenistan Devletinin Türkiye'nin doğusunda kurulmasını isteyen kimdir? İngilizler! Su uyur İngilizler uyumaz!...

             Son günlerde bölgemizde hızla yayılan konuşmalar arasında dikkat çeken çok şeyler var. Bunların içinde en dikkat çeken iki şeyden birincisi, “15 Temmuz Darbesinin baş aktörü Fetullah Gülen'in milyarlarca dolar parasının Ermenistan'a getirildiği yönündedir. Bu paranın Türkiye'de ikinci darbe planlarında kullanılacağı, darbenin şeklinin ise  iç isyan olarak planlandığı söylentileri dolaşmaktadır. Yani Kürt ayaklanması adı altında bir isyan çıkarmaya yönelik olarak planlanıyor. Bu söylenti mantıklı geliyor insana. Dikkate alınması gereken bir konu. Zira Tehcir yasasında kendini Kürt kimliğine saklayan içimizdeki Ermeniler biz Kürt'üz ayrı devlet istiyoruz diyerek masum Kürtleri de kandırarak yanlarına alıp bir ayaklanma çıkarma, bu ayaklanmada askerle masum Kürt halkını karşı karşıya getirtip Kürtleri arkadan kendilerinin hain tuzaklarla öldürüp, Türkiye orantısız güç kullanıyor, sivilleri öldürüyor diye yaygara yayıp dışarıdan askeri müdahale ile yabancı askerleri Ülkemize sokma planları peşinde oldukları yönünde. Bu plan doğruysa Fetö'nün içimizdeki uyuyan hücreleri KÜRT KİMLİĞİNE SAKLANAN ERMENİLERDİR. Ermenistan Ordusuna 8 binin üzerinde Afgan mülteci mücahitlerini alıyor. 3 bin dolar maaş, 5 yıl orduda kalma şartı, ardından gitmek isterlerse gidecekleri ülkeye vizesiz seyahat ve kalma izni vaat ediyor. Ülkemizden kaçan Fetö'cülerin bir kısmı da Ermenistan'a kaçmadı mı?

             Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa bu çok vahim bir durum. Devletimizin bölgede çok ciddi tedbirler alması gerekiyor.

             Diğer bir söylenti ise, İngiliz Ajanlarının bölgemizde dolaştığı yönündedir.

Ben bundan eminim ki millet bir şeyler konuşmaya başladı mı onun altından muhakkak bir şeyler çıkacağı yönündedir.

             Geçenlerde bölgemizde ki Devletlere ard arda gündelik seyahatler gerçekleştirdim. Bu söylentileri ilimizde konuşulduğu gibi gittiğim o ülkelerde de sıkça duydum. Hatta sosyal paylaşım sitelerinde Bölgede yaşayan Türkler Türkiye'ye karşı böyle bir girişim olursa bu ülkelerde yaşayan biz Türkler buna müsaade etmeyiz, bu savaşa dahil olur, Türkiye'nin yanında oluruz paylaşımlarına kadar okudum.

             Geçen yıllara baktığım zaman çok iyi hatırladığım şeyler arasında bölgemizde Hıristiyan lobisinin dolaşarak muhtaç ve kimsesiz kişileri tespit ederek maaş karşılığı kendilerine tabi ettikleriydi. O dönemlerde ayda 150 dolar düzenli maaş veriyorlardır. Hıristiyan olmak isteyen kişileri hemen yanlarına alıyorlar politikalarını empoze edip maddi manevi güçlenmelerini sağlıyorlardı. Bununla ilgili birçok yazı yazmıştım. Ama o dönemlerde Devletimizin Iğdır'da görev yapan yöneticileri, şimdi bir çoğu tutuklu olan Valilerimiz, Emniyet Müdürlerimiz, Alay komutanlarımız, Hakim ve Savcılarımız, istihbarat birimlerimiz bu işin örtbas edilmesi için el birliği ile çalışıyorlardı. Yani bölgemizde Hıristiyan lobisine çalışan insanların sayısı küçümsenmeyecek kadar çoktur. Iğdır'ı öyle bir hale getirmişlerdi ki Uzaylılar Derneği bile Iğdır'a gelmiş lobi çalışmaları yapıyordu. Zira bölgede Fetö'den tutuklanan birçok kişinin evinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda İncil bulunduğu yönündeki birçok haberi de sizlerle yine paylaşmıştık.

             Ülkemizde büyük bir ekonomik kriz başladı. Türkiye'nin bütçesini zayıflatma oyunları oynanıyor. Bölge ülkeleri Türkiye'de ki gelişmelerden endişeli. Gerek Kafkas ülkeleri ve gerekse Ortadoğu ülkelerinde büyük bir buhran yaratıldı. Komşu ülkelerimizin birçoğun da iç savaş var. Birçoğun da ise ekonomik kriz var. Rusya'yı köşeyi sıkıştırmanın ve İran'ı yıkmanın yolu Türkiye'nin parçalanmasından geçmektedir. Türkiye artık AB ve ABD sevdasından tamamıyla vaz geçip, komşularımızla, Türk Dünyasıyla kalıcı ilişkiler kurup, bölgedeki gerek ekonomik, gerek siyasi ve gerekse askeri dayanışmayı güçlendirmesi gerekmektedir.

             Dış güçlerin Fetöyü yönettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. AK Parti iktidarının yıkılması ve Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan'ın tahttan indirilerek yerine kendi emperyalizmlerinin oyunlarını oynayacak, uygulayacak kişilerin getirilmesi planı, Fetö aracılığıyla hayata geçirilmek istenmektedir.

             Bütün gelişmeler masaya yatırıldığı zaman önümüzdeki 15 Temmuz'a şimdiden dikkat etmemiz gerekmektedir.

             2004 yılında Fetullah Gülen'in ülkemiz ve İlimiz üzerinde oynadığı oyunları kapsayan bir yazıyı kaleme almıştım. O yazının son paragrafında aynen şöyle yazmıştım, “Bütün bu gelişmeler dikkate alındığında, gün gelecek Amerika'da oturan şu zatı muhterem Fetullah Gülen İsrafil'in Sura'sını Türkiye'ye üfleyecek ve ülkemizde birçok karışıklıklar olacak. İnşallah bu gelişmeler darbenin ayak izleri olmaz” şeklindeydi.

             Bu yazıdan dolayı Fetö'nün Iğdır'daki savcıları ve hakimleri benim hakkımda sen ülkede darbemi yapmak istiyorsun diye mahkeme açmışlardı. Gün geldi beni haklı çıkardı. Fetö bu ülkede darbe yapmaya kalktı. Bu benim tanıdığım Ermeni Fetö'yse canı çıkmadan huyu çıkmayacaktır.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi