Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

ERMENİ VAHŞETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

ASİM-Der tarafından düzenlenen ‘KATİLLER KARANLIKTA KALMASIN, BİR MUMDA SEN YAK’ etkinliği akşam belediye meydanında yakılan mumlar ve gösterilen slayt gösterisi ile gözler önüne serildi.

Gece belediye meydanındaki etkinlikte bir konuşma yapan ASİM-DER başkanı Göksel Gülbey, ‘Osmanlı arşiv belgelerinden ve olayları bizzat yaşamış olan canlı tanıklardan alınan bilgilerde Iğdır'ın Tuzluca İlçesine bağlı Tavusgün yani Gedikli Köyünde Ermenilerin yaklaşık 150 Civarında Müslüman'ı Katlettikleri tespit edilmiştir. Ermenilerin Köy Halkını topluca doldurdukları ev Kelbayı Celil’in evidir. Bu evde Osmanlı Arşivlerine göre topluca katledilenlerin sayısı 150'dir. Evde topladıkları silahsız insanları acımadan süngü ve kılıçlarla katliam yapmışlardır. Iğdır'ın Tuzluca İlçesine bağlı Gedikli/Tavusgün Köyü toplu mezar kazısı 27 Mayıs 2003 tarihinde Türk ve Yabancı Bilim adamı ve basın mensupları önünde gerçekleştirildi. O Şehitlerimizi buradan tekrar rahmetle anıvoruz. Bu acılarımız daha dinmemişken 26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan'ın Hocalı Kasabasında Ermeniler tarafından 613 korumasız, silahsız Azerbaycan vatandaşı Çoluk Çocuk demeden Dünya'nın gözü önünde belkide ilk ve son kez şahitlik ettiği, bildiğimiz en vahşi hayvanın bile yapmayacağı vahşilikte katledilmiştir. Bu gün burada gece yakacağımız mumlar bu vahşi bir hayvanın bile yapmayacağı vahşiliği gösteren katliamın sorumlularının karanlıkta kalmamaları ve ışığa çıkartılmasında bir nevide olsa faydası olacağını dileriz. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkısyan ve Koçaryan'ın ellerine bulaşan masum Hocalı çocuklarının kanının hesabını vermelidirler’ dedi.

Daha sonra slayt gösterimi ile Ermenilerin Karabağ’da ve Hocalı’da yaptığı katliamları gösteren film gösterildi. Filmin ardından Katliam Çadırının önünde kurulan mum yakma alanına kadınlar, çocuklar ve gençler mum yakarak koydular ve Katliamın sorumlularının karanlıkta kalmamasını ve insan hakları mahkemesinde yargılanarak hak ettiği cezayı çekmesini istediler.

Geceye katılanlar Türk ve Azerbaycan Bayrakları açarak ‘Katil Sarkisyan Hesap Verecek. Kahrolsun Ermenistan’ gibi sloganlar attılar.

Haber tarihi: 24 / 12 / 2012
Haber Okunma: 1349
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: ERMENİ VAHŞETİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: ERMENİLERİN YAPTIĞI KATLİAMLARI SERGİLEYEN ÇADIR AÇILDI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi