Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

ERMENİLERİN YAPTIĞI KATLİAMLARI SERGİLEYEN ÇADIR AÇILDI

Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği tarafından organize edilen Ermenilerin bölgemizde yaptığı katliamları sergileyen çadır açıldı.

Sabah saat 10’da açılışı yapılan çadırına Iğdır’ın iler gelenleri, Azerbaycan Kars Başkonsolos Yardımcısı Iğdır Şubesi Konsolosu, Siyasiler, iş adamlar, Sivil Dernek Başkanlar, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Dini Hocalar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Çadırın açılış konuşmasını yapan Asim-Der Başkanı Göksel Gülbey, Ermenilerin yaptığı katliamları kimsenin görmezlikten gelmemesi ve eli kanlı Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyanın İnsan Hakları Mahkemesinde yargılanması için bu çadırı açtıklarını belirtti. Ayrıca Başkan Gülbey, Hocalı Katliamının sorumlularının karanlıkta kalmaması için akşam saat 20,30’da ikinci bir etkinlik olarak belediye meydanında kurdukları çadırın önünde mum yakacaklarını ve katillerin karanlıkta kalmaması için her türlü mücadeleyi vermekten kaçınmayacaklarını sözlerine ekledi. Tuzluca İlçesi Gedikli Köyünde Ermenilerin yaptığı katliamlar nedeniyle yapılan toplu kazının yıldönümü olan 27 Mayıs günü bu etkinliği düzenlediklerini belirten Göksel Gülbey, bu milli meseleye herkesin duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptı.

Ermenilerin Tuzluca İlçesi Gedikli köyünde yaptığı katliamları ise Gedikli köyünden İsmet Tağal anlatarak, ‘Dedelerimiz, nenelerimiz, amcalarımız, babalarımız bizlere Ermenilerin köyümüzde yaptığı katliamı ve o gün yaşanan vahşeti anlatarak bizleri büyüttü. Iğdır’da her kim biz Ermeniden zarar görmedik, Ermeni bizim ailemizden hiç kimseyi öldürmedi, katletmedi dese yalan konuşmuş olur. Biz bize yapılan vahşeti günyüzüne çıkarmak için çalışıyoruz ve herkeside bu çalışmaya destek olmaya davet ediyoruz’ dedi.

Tuzluca ilçesi Belediye Başkanı Ahmet S. S. Türkan’da yaptığı konuşmasında bürokrasiye ve siyasilere haklı sitem ederek hiç bir şey yapmıyorlarsa bu meydana gelerek yapanlara destek olmalıydılar diyerek, ‘Nerde siyasiler, nerde bürokratlar niye buraya gelmiyorlar. Bu vahşeti segileyenlere neden destek olmuyorlar. Bu mesele milli meseledir. Herkesi bu gün burada olmalı ve bu vahşete destek vermeliydiler’ dedi.

Daha sonra çadırın açılışı Kur-anı kerim ve dualara okunarak yapıldı. Çadırda katliamı ve vahşeti sergileyen resimler, kitaplar sergilendi.

Haber tarihi: 24 / 12 / 2012
Haber Okunma: 1039
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Etiketler: ERMENİLERİN YAPTIĞI KATLİAMLARI SERGİLEYEN ÇADIR AÇILDI
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: TARİHİ MEZARLIKLAR
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi