Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6954 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7191 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6843 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7584 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5114 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

12. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri başlıyor

 

15-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 12. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde Anton Çehov’un Vişne Bahçesi’nden Sevgili Doktor’una, Engin Hepileri ve Nergis Öztürk’ün yer aldığı Oda ve Adam’dan, Haldun Taner’in ünlü eseri Keşanlı Ali Destanı’na pek çok oyun tiyatro severlerle buluşacak. 
 
Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün Aygaz sponsorluğunda düzenlediği 12. Tiyatro Günleri için geri sayım başladı. 15-26 Nisan tarihleri arasında toplam 10 gün sürecek olan festivalde Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi 10 oyuna ev sahipliği yapacak.
 
15 Nisan Pazartesi günü Koç Oyuncuları tarafından sahnelenecek ‘Sevgili Doktor’ oyunuyla başlayacak olan Tiyatro Günleri, 16 Nisan Salı günü Galatasaray Üniversitesi’nin sahneleyeceği ‘Ormanlardan Hemen Önceki Gece’ ile devam edecek. 17 Nisan Çarşamba günü Sadri Alışık Tiyatrosu’nun yorumuyla ‘Keşanlı Ali Destanı’, 18 Nisan Perşembe ise Bilgi Üniversitesi İstasyon Oyuncuları’ndan ‘Bir Tek Daha’ (On The Road) tiyatro severlerle buluşacak. 19 Nisan Cuma Mimar Sinan Üniversitesi’nden ‘Balkon’  isimli oyunun izleneceği Tiyatro Günleri, 22 Nisan Pazartesi günü İstanbul ÜniversitesiKonservatuarı’nın sahneleyeceği Anton Çehov’un sevilen eseri ‘Vişne Bahçesi’ ile devam edecek. Tiyatro severler, 24 Nisan Çarşamba günü sabah 11.00’de çocuk oyunu ‘Büyülü Göl’ü, akşam 20.00’de ise ‘Deli Dumrul’u Sabancı Üniversitesi oyuncularından izleyecek. Mesut Arslan’ın rejisini üstlendiği, Engin Hepileri ve Nergis Öztürk’ün oynadığı, yılın çok sevilen oyunlarından olan ‘Oda ve Adam’ ise 25 Nisan Perşembe günü sahnelenecek. Tiyatro Günleri, 26 Nisan Cuma günü Doğuş Üniversitesi’nin sahneleyeceği ‘Dava’ ile sona erecek.
 
Profesyonel ve amatör tiyatro ekiplerini bir araya getirip, tiyatrolar arasında bir bağ kurmayı hedefleyen Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde sahnelenecek oyunlar dışarıdan katılıma açık olacak. Koç Üniversitesi Gönüllüleri’nin (KU-Gönüllüleri) ziyaret ettikleri huzurevi sakinlerinin de tiyatro oyunlarıyla buluşturulacağı 12. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde, yine Ku-Gönüllüleri’nin yürüttüğü ‘Çocuk Şenliği’ projesine de sahnelenen çocuk oyunu ile katkıda bulunulacak. 
 
12. Sevgi Gönül Tiyatro Günleri Programı:
 
15 Nisan: Koç Oyuncuları – “Sevgili Doktor” (saat 20:00)
16 Nisan: Galatasaray Üniversitesi – “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” (saat 20:00)
17 Nisan: Sadri Alışık Tiyatrosu – “Keşanlı Ali Destanı”* (saat 20:00)
18 Nisan: Bilgi Üniversitesi İstasyon Oyuncuları: “Bir Tek Daha/One for the Road” (saat 20:00)
19 Nisan: Mimar Sinan Üniversitesi – “Balkon” (saat 18.00)
22 Nisan: İstanbul Üniversitesi Konservatuarı – “Vişne Bahçesi” (saat 20:00)
24 Nisan: Sabancı Üniversitesi: Çocuk Oyunu - “Büyülü Göl” (saat 11:00)
     Sabancı Üniversitesi: Deli Dumrul (saat 20:00)
25 Nisan: Oda ve Adam* (saat 20:00)
26 Nisan: Doğuş Üniversitesi: Dava (saat 18.00)
***Keşanlı Ali Destanı ve Oda ve Adam dışındaki tüm oyunlar ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

 

Haber tarihi: 11 / 04 / 2013
Haber Okunma: 1148
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Gizli alerjenlere dikkat!
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi