Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6954 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7191 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6843 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7584 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5114 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Müslüm Gürses'in albümleri yok satıyor

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden ünlü sanatçı Müslüm Gürses'in eski albümleri, ölümünden sonra da yoğun ilgi görüyor.

Sanatçının 100'e yakın albümü olduğunu belirten müzik yapımcıları, bu albümlerin satışının milyonları bulduğunu belirtiyor. Gürses'i yakından tanıyan müzik sektörü temsilcileri, Gürses'in öldükten sonra da müzik sektörüne kazındırdığı görüşünde birleşiyor.

Binlerce seveni tarafından son yolcuğuna uğurlanan Müslüm Gürses, sanat ve müzik camiasının hala en çok konuşulan ismi olmaya devam ediyor. Arabesk müziğin önde gelen temsilcilerinden biri olması nedeniyle hayattayken yaptığı albümler milyonlarca kişinin hala gözdesi olmayı sürdürüyor. Bu nedenle eski albümler yeniden sevenlerinin ilgi odağı oldu.

İstanbul'daki müzik yapımcıları, Gürses'in ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirerek sanatçının gerçek anlamda bir efsane olduğunu söyledi. Gürses'in ölümünü, "Büyük bir insanı kaybettik." şeklinde değerlendiren yapımcılardan Esen Plak Satış Müdürü Yasin Genç, sanatçının ölümünün ardından eski albümlere olan ilginin arttığını ve çeşitli yerlerden yeni albüm siparişlerini karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

'O BİR EFSANEYDİ'

Sanatçı ile hayattayken tanışan Serkan Taşçı da, Gürses'i 'efsane' olarak tanımladı. "Hastaneye yatmadan önce iş dolayısıyla yanına gitmiştim. Onu tanımak, onunla beraber vakit geçirmek çok zevkliydi. Evine gittiğimde herkesle ilgilenen müthiş bir insandı. Efsaneler hiçbir zaman ölmez." diyen Taşçı, kimi şarkıcıların bir şarkı ile 10 yıl hatırlandığını ama Gürses'in 100 yıldan fazla zamanda hafızalardan silinmeyeceğini kaydetti.

Gürses ile ilgili en çarpıcı tespitlerden birini yapan Kılıç Müzik'ten Sedat Gönder ise, Gürses'in hayatta olduğu zaman kadar, ölümünün ardından da sektöre yaptığı katkıyı dile getirdi. Gönder, " Hemen hemen yüze yakın albüm çıkardı. Müslüm Gürses'in hayranlarının onun ismini ölümünden sonra da yaşatacağını düşünüyorum. Gürses, yaşarken de bu sektöre kazandırdı, ölümünden sonra da kazandırmaya devam ediyor. Yüze yakın albüm çıkardığı için bunlar ölümünden sonra bir milyon adetin üzerinde, belki daha fazla satmıştır. Gürses'i her kesim dinliyordu, Rock da söylemişti, pop da söylemişti. Müslüm Gürses bir taneydi, üzüntümüz büyük." değerlendirmesinde bulundu

Haber tarihi: 07 / 03 / 2013
Haber Okunma: 1417
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Damacana suları için düğmeye basıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi