Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6956 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7194 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6846 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7587 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5117 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek

Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, şehrin hava kirliliğini önlemek için şehrin büyük bir kısmında (50 km) doğalgaz döşemesi yapılacağı öğrenildi.

Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, 2017 yılı için şehirde asfalt ve parke çalışması yapılmadan önce Serhat Gaza bilgi vererek doğalgaz çekim çalışmalarını bitirdikten sonra asfalt ve parke yapılacağını belirtti. Başkan Yikit, "Bu yıl itibari ile şehrimizin yarısı doğalgaza kavuşacaktır. Şu an itibari ile 4 bin 500 abone bulunmakta, yıl sonu hedef ise 10 bini aşan doğalgaz kullanıcı sayısı. İlimizde hava kirliliğini önlemek için doğalgaz gerekliydi. Yerel yönetici ve bir belediye için Iğdır'ı doğalgaza kavuşturmak gerçekten büyük bir mutluluktur. Iğdır'da doğalgaz ihtiyaç olmaktan ziyade bir zaruriyetti. Türkiye'de hava kirliliği en yüksek oranda olan kenttir. Dünyada hava kirliliğinin hayati tehlikeyi oluşturduğu kentler içerisinde listenin başını çeken kentlerden bir tanesidir. 2016 yılında kısmen verilen doğalgaz bile etkisini göstermiş ve hava kirliliği azaldığı ölçümlerden anlaşılmıştır. Doğal olarak bizlerde yerel yöneticiler kenttin daha sağlıklı bir yaşama kavuşturma açısından insanların daha huzurlu yaşama açısından bu hava kirliliğini bertaraf edilmesi noktasında bir çaba içinde olmamız gerekiyordu. Bu anlamda tek alternatifimiz doğal gazdı. Çünkü şehrimiz ova bir kent ve etrafı dağlarla çevrili olduğu için hava sirkülasyonu olmadığı bir kent. Amacımız Iğdır'da evler ve iş yerleri hızlı bir şekilde doğalgaza kavuşmasıdır" dedi.

Serhat Gaz Iğdır Müdürü Erman Özdobaç ise, "Bizlerde var gücümüzle çalışarak bu yıl 50 km doğalgaz hattı döşeyeceğiz. Amacımız hızlı bir şekilde Iğdır'ın tümüne doğalgaz vermektir. Bu yıl içinde 10 bin aboneyi geçmeyi hedefliyoruz. Belediye Başkanımız Murat Yikit'e teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye olarak bizlere hiçbir zorluk çıkarmadı. Abonelerimizin evlerinde bulunan hava menfezlerini kendi can güvenlikleri için kapatmamalarını, gaz kokusu alındığında, 7/24 her zaman 187 nolu telefonu arayabilirler" şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 01 / 05 / 2017
Haber Okunma: 887
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Sonraki: Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi