Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6957 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7195 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6847 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7588 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5118 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret

Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneğini (ASİMDER) ziyaret etti.

Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi Okul Müdürü Hikmet Ulaş, Müdür Başyardımcısı Yakup Anuk ve müdür yardımcısı Ali Çetin ile birlikte Asimder'i ziyaret ederek çalışmalarını takip ve taktir ettiklerini belirtti.

Okul müdürü Hikmet Ulaş, Sözde Ermeni soykırımı ile Türkiye'yi karalama çalışmaları olduğunu ve bu konuda derneğin yapmış olduğu çalışmalara destek olacaklarını ifade etti. Ulaş, "Okulumuz Türk dünyası olmakla birlikte Azerbaycan tarihine ismini önemle yazdıran rahmetli Haydar Aliyev'in ismi verilmiştir. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden ve Iğdır'ın başarılı öğrencilerin eğitim aldığı okulumuz Azerbaycan'daki okullarla kardeş okul olmuş ve rahmetli Haydar Aliyev'in 'Bir millet iki devlet' sözüyle hareket ederek ilişkilerimizi hep Sıcak tutmuşuzdur. Derneğinizin de Azerbaycan'ın Ermeniler tarafından işgal edilmiş toprakları olan Karabağ için ve kültürünün tanınması yönünde vermiş olduğunuz mücadeleden dolayı ziyaret etmeyi uygun gördük. Birlikte hareket etmek adına önümüzdeki Mayıs ayının 10'un da rahmetli Haydar Aliyev'ın 94. doğum yıldönümü münasebetiyle ortaklaşa program yapma düşüncemiz bulunmaktadır. Bu programda sizleri de aramızda görmekten memnun oluruz" dedi.

Asimder Genel Başkanı Göksel Gülbey ise, "ziyaretiniz bizleri çok memnun etmiştir. Bizler ancak el ele verirsek ülkemiz ve milletimiz üzerinde karalama politikası yürüten Ermeni lobisinin üstesinden gelebiliriz. Okulunuza verilen isim Türk dünyasına ve Azerbaycan tarihine yaptığı önemli işlerden dolayı gururla yazdıran ve bu çalışmalarından dolayı Azerbaycan Cumhuriyetinin Ummi Milli Lideri unvanı alan merhum Haydar Aliyev'in ismidir. Okulunuzda okumakta olan öğrenci gençlerimizin okullarına ismi verilmiş bu liderin kim olduğu ve neler yaptığını bilmeliler. Onun için Mayıs ayı içinde yapacağınız faaliyeti Azerbaycan Kars Başkonsolosu, Azerbaycan Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) ve Asimder Genel Merkezi olarak okulunuzla ortak katkı sunmaya hazırız. Bu nazik ziyaretinizden dolayı yönetim kurulumuz adına teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi Müdürü Hikmet Ulaş'a Türkiye-Azerbaycan bayrakları, dernek flamasının bulunduğu masa bayrağı ve Ermeni çetelerinin bölgede yaptığı katliamlarını içeren tarih kitapları hediye etti.

Haber tarihi: 01 / 05 / 2017
Haber Okunma: 807
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek
Sonraki: Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi