Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6956 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7194 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6846 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7587 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5117 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET

            Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil Ucu Gümrük Kapısından geçiş yapan tır ve kamyon şoförleri Dil Ucu Köprüsünü her gece kapattıkları için Gümrükten geçiş yapan yolcular tır ve kamyonların köprüyü kapatmasından dolayı geçiş yapamayarak saatlerce köprüde ve Gümrük sahasından mahsur kalmaktadırlar.

            Konuyu ilettiğimiz Gümrük Muhafaza çalışanları köprünün kendi görev alanlarından olmadıkları için müdahale edemediklerini belirterek topu Jandarmaya atmakta ve 156’yı arayarak Jandarmanın gelip köprüyü açmasını ve şoförlere ceza yasmasını istemektedirler. Gümrük sahasına çağrılan Jandarma bu alanın kendi sorumluluklarında olmadığını belirterek köprüye müdahale etmelerinin söz konusu olmayacağını belirtmektedirler.

Saatlerce köprüde ve gümrük sahasında kalan Türk, Azerbaycan ce İran vatandaşları çaresizlik içinde tır ve kamyon şoförlerine yalvararak yol istemektedirler.

            Zaman zaman tır ve kamyon şoförlerinin de yol vermeme sebebiyle kavgaların edildiği Dil Ucu Gümrük sahası ve köprüsü Allah’a emanet bir şekilde işlevliğini korumaya çalışıyor.

            Dil Ucu Gümrük Muhafaza ekiplerinin kendilerince sorunu Nahcıvan Gümrük İdaresi yetkililerine ağır hakaretler ederek “Tır ve Kamyonları bu tarafa bırakmasalar sorun yaşanmayacak” şeklinde sesli bir şekilde dile getirerek çözüm üretmeye çalışmaları da dikkatlerden kaçmadı.

            Bundan bir süre önce 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Gazetecilerle bir araya gelen Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman Iğdır Dil Ucu sahasının yeniden işlevliğini kazandığını Gümrük sahasına yaptıkları operasyonları ve Gümrük sahasının düzene sokulduğunu görsel sunum ile kamuoyuyla paylaşmışlardı.

            Oysaki şimdi yine Dil Ucu Gümrük sahası ve Köprüsü iki ay içinde eski düzenine dönmüş durumda.

Haber/Erhan Hacıkasımoğlu

Haber tarihi: 30 / 03 / 2017
Haber Okunma: 1203
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI
Sonraki: Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi