Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6957 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7195 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6847 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7588 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5118 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor

Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' sayesinde anne sütünden mahrum kalmıyor.

Iğdır Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan 'Anne Oteli', yeni doğum yapan annelere ev konforunda hizmet veriyor. Hiçbir ücret alınmadan verilen hizmet sayesinde, tedavi gören bebeklerle anneleri arasındaki duygusal bağın da güçlendirilmesi sağlanıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Nevruz Erez, özellikle taşradan gelen, ulaşımı zor olan yerlerde yaşayan ve doğumu yaklaşmış gebelerin bu hizmetten faydalandığını belirtti.

Başhekim Erez, "Bir yıla yakındır bu hizmeti vermekteyiz. Hastanede bulunan anne otelimiz üç odalı ve her odada ise iki yatak bulunuyor. Anne oteli sayesinde anneler artık bebekleri ile aynı çatı altında hiçbir endişe taşımadan kalabiliyor. Özellikle yenidoğan ve yoğun bakım servisinde olan bebeklere süt vermesi ve diğer ihtiyaçlarını karşılaması için annelerimizi burada ağırlıyoruz. Bu odalar annelerin bütün ihtiyaçlarını giderebileceği şekilde düzenlenmiştir. Taşra veya köylerden gelen hastalarımıza bu şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz" dedi.

Otel sorumlusu hemşire Betül Bağrul ise, yenidoğan yoğun bakımda yatan bebeklerin annelerini misafir ettiklerini dile getirdi. Bağrul, "Bebeklerin beslenme saatlerinde annelerimizi arayarak yenidoğan yoğun bakım servisine gelmelerini, bebeklerini beslemeleri ve bakımlarına katılmalarını sağlıyoruz. Annelerimiz burada kaldıkları süre zarfı boyunca yemek, sıcak su ve temizlik ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Önceliğimiz anne sütüdür. Özellikle bebeklerin anne sütü almasına yardımcı olmak için buradayız" ifadelerini kullandı.

Doğum yapan ve otelde kalan Melek Abur isimli kadın ise, hastanenin vermiş olduğu hizmetten çok memnun olduğunu söyledi. Abur, "Bu hizmeti yapanlardan Allah razı olsun. Ben de yeni doğum yaptım ve bebeğim şu an yoğun bakımda. Bu anne oteli olmasaydı bizim için çok zor olacaktı. Her gün eve gidip gelmek zorunda kalacaktık. Şu an ben anne otelinde yatıyorum, bebeğim ise yenidoğan yoğun bakım ünitesinde kalıyor. Bana ihtiyaç duyulduğu zaman yenidoğan yoğun bakım ünitesinde olan bebeğimin yanına giderek ihtiyaçlarını karşılıyorum" şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 25 / 01 / 2017
Haber Okunma: 3368
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET
Sonraki: GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU…
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi