Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6956 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7194 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6846 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7587 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5117 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Sözde Ermeni Soykırım Anıtı Yıkıldı

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Tunceli Nizamiye ilçesine bağlı Aşağı Doluca Köyündeki Pembelik Baraj gölü kenarında yaptırılan sözde Ermeni soykırım anıtının Tunceli Valiliği emriyle güvenlik güçlerince yıkıldığını açıkladı.

26 Nisan 2016 tarihinde yaptırılan sözde Ermeni anıtının yıkılması ve yapanlar hakkında soruşturma açılarak cezalandırılmasını isteyen ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, "30.11.2016 tarihinde hem Cumhurbaşkanlık hem de Başbakanlık makamlarına yaptığımız yazılı başvurular sonucunda, İçişleri Bakanlığına sevk edilen yazımız oradan da Tunceli Valiliğine gönderilmiş olup gereğinin yapılması istenmiş Valilikte Güvenlik güçlerini görevlendirerek 1915 olayları ve Ermeni terör örgütü ASALA teröristlerinin isimlerinin bulunduğu sözde Ermeni soykırım anıtının yıkıldığını 14.12.2016 tarihli yazısıyla tarafımıza resmi olarak Tunceli Valiliği tarafından teşkilatımıza bildirilmiştir" dedi.

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey, "Türkiye-Azerbaycan ilişkilerine zarar veren bu sözde anıt şehit edilen diplomatlarımıza ve 1915 yılında (Iğdır, Kars, Erzurum, Van, Muş, Ağrı ve Erzincan) gibi şehirlerimizde katledilen 2 milyon kadar Müslüman Türk-Kürt ailelere saygısızlıktı. Şehitlerimize hakaret olan bu anıtın yıkılmasına duyarlı olan öncelikle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya ASİMDER Genel Merkezi adına teşekkür ederiz. ASİMDER olarak ülkemizde böyle fitne çıkarmak için yapılan anıt ve diğer yapıların takipçisi olacağız. Hava şartları düzelir düzelmez Azerbaycan'da faaliyet gösteren ortak faaliyet protokolü imzaladığımız Beynelxalq Diaspor Merkezi (BDM) üyeleri ile birlikte Tunceli Valiliğine teşekkür ziyaretinde bulunacağız" şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 26 / 12 / 2016
Haber Okunma: 2103
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Pirli Virajında Tır Devrildi: 1 Yaralı
Sonraki: TRT’de Şiilerle İlgili Yapılan Yoruma AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet TUTULMAZ’dan Tepki
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi