Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6957 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7195 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6847 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7588 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5118 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Yaban Hayvanlarına Yem Bırakıldı

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü personeli, karla kaplı bölgede yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları için doğaya yem ve et bıraktı.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, kar yağması ve soğuk havayı göz önüne alarak yaban hayvanları için doğaya yem bıraktıklarını söyledi. Türkoğlu şöyle dedi:

"Yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanları için belirli alanlarda yemleme çalışması gerçekleştirdik. Çok sayıda yaban hayvan çeşidinin yaşadığı alanlarda yapılan yemleme çalışmalarına halkın da ilgi göstermesini bizleri sevindirdi. Iğdır merkez, Tuzluca ilçesi ve havaalanı yolunda yaban hayatı yemlemesi yapıldı. Yırtıcı kuşlar ve yaban hayvanları için et, kuşlar içinde buğday ve arpa bırakıldı. Kırsalda ve şehir içinde yemleme çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlardan isteğimiz sofra atıklarını evlerinin önüne, bahçesine, balkonuna ya da pencerelerinin önüne bırakmaları" diye konuştu.

Türkoğlu, yaban hayatı yemleme çalışmalarına yem desteği sağlamak isteyen gönüllülerin Şube Müdürlüğü ekipleri ile yemleme programına katılabileceklerini de belirtti.

Haber tarihi: 19 / 12 / 2016
Haber Okunma: 1730
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Hayvan Hırsızları Yakalandı
Sonraki: HAMİLE KADIN KURTARILDI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi