Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Çevre Ve Şehircilik Belediyelere Yaptığı Yardımları Sürdürüyor

Çevre ve Şehircilik Iğdır İl Müdürü Hamdi Görkem GENÇTÜRK, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Belediye Başkanlıklarına yaptığı şartlı nakdi yardımlar ile ilgili, açıklama yaptı.

 GENÇTÜRK yaptığı açıklamada “ Bakanlığımızca, Belediye Başkanlıklarının kanalizasyon ve altyapı, çöp toplama aracı, çöp konteyneri, katı atık düzenli depolama tesisi, atıksu arıtma tesisi gibi çevre kirliliğinin giderilmesi için yaptıkları çalışmalarda, talep etmeleri halinde şartlı nakdi yardımlar yapmaktadır. Belediye Başkanlıklarımızın bu olanağı iyi kullanması ve taleplerini Bakanlığımıza bildirmeleri İlimize katkı sağlayacaktır. Bugüne kadar İlimiz Belediye Başkanlıklarının çevre kirliliğini gidermeye yönelik çalışmalarında birçok şartlı nakdi yardım yapılmıştır. Yine en son Melekli Belediye Başkanlığının talepleri değerlendirilmiştir. İl Müdürlüğümüz teknik personeli tarafından Melekli Belediyesine yapılan şartlı nakdi yardımın yerinde ve Bakanlığımızca belirlenen kriterlere uygun olarak kullanılıp kullanılmadığına ilişkin incelemeler yapılmıştır.”

Melekli Belediye Başkanı Ali VAROL’da yapılan yardımlar ile ilgili olarak “Belediye Başkanlığımızca, çevre kirliliğinin giderilmesi için, 2 adet yol süpürme aracı, 3 adet çöp toplama aracı, 1 adet vidanjör, 75 adet çöp konteyneri talebimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca karşılanmış olup, daha iyi hizmet verebilmek için yeni taleplerimiz olacaktır. Belediyemiz ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Haber tarihi: 26 / 11 / 2016
Haber Okunma: 562
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: TADF'e Bilal Dündar Yeniden Başkan Seçildi
Sonraki: Iğdırlı STK’lardan 15 Temmuz şehitlerini Anma Programı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi