Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Darbe girişimine karşı birlik beraberlik buluşması

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’nun darbe girişimine karşı Iğdır İl Emniyet Müdürlüğünün Iğdır Polis Evi’nde düzenlediği toplantıya Iğdır Valisi Ahmet Turgut Alpman, Iğdır Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Kahraman dikmen, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır Hudut Alay Komutanı Piyade Albay Murat Demirkıran, İl Müftüsü Cüneyt Kulaz, Iğdır Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Behlül Salmanı ile kentteki camilerde görev yapan imam ve mollalarla ile dini alimler katıldı.

Şehitler için okuna Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından burada açılış konuşması yapan Iğdır İl Emniyete Müdür Yüksel Babal, birlik ve beraberlik adına toplanmış bulunduklarını söyledi.

İl Müftüsü Cüney Kulaz da konuşmasında, "Burada bulunmaktan son derece mutluluk hissediyorum. 15 Temmuz musibetinden sonra Iğdır’da ve Türkiye’de sen, ben, şu aşiret, şu kabile gibi hiç bir şey kalmadı. Hepimiz burada Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olarak varlığımızı kabul ediyoruz. Unvanı olmayan ama millet damgasını dünyaya tanıtan bir millet olgusunu kabul ediyoruz. Bu ’millet’ varlığıyla da onur duyuyoruz" dedi.

Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı ise, “Peygamberimiz buyuruyorlar ki, "Vatan sevgisi imandandır". Eğer iman bir insanın dilinden kalbine geçmemişse işte akıbeti böyle olur. Böylesine kendini din adamı gösteren ama insanlığı fitne ve fesatta çekmek için her türlü fitnecilerle işbirliği yapan Fethullah Gülen ve benzeri, ülkemizin düşmanları, ülkemizi bölmek için el ele vermiş, ülkemizi parçalamak için darbe girişimine teşebbüs ettiler. Fakat bir şeyin hesabını yapamadılar. Herkesin bir hesabı vardır, ama Allah’ın da bir hesabı vardır” şeklinde konuştu.

“Duanın önünde ne tank durabilir, ne top, ne helikopter nede füze durabilir”

Salmanlı, “Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin 15 Temmuz gecesi dünyaya ders verdi. O gece bütün halkımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ’sokaklara dökülün’ çağrısıyla birlikte sokaklara döküldüler. Bizler de oradaydık, hep beraber, halkımızla birlikte, sohbetler ederek, değerli hocalarımız camilerden selalar okuyaraktan sokaklara davet ettiler. Hz. Ali şöyle buyurur, "Dua müminin en etkin silahıdır", duanın önünde ne tank durabilir, ne top, ne helikopter nede füze durabilir. İnsanları öldürebilirsiniz ama insanların inancında birşey eksilmediği sürece bu insanlar vatan için, çünkü imandan kaynaklanıyor vatan sevgisi, o insan öldüğü zaman diyor ki "ben şehit olacağım". Ölümlerin en yüce rütbesine erişeceğini bildiğinden dolayı kendilerini siper ettiler. Bir kısmı şehit oldular, şehitlerimizi Çanakkale’den, Sakarya’dan, Edirne’den Iğdır’a tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımı arz ediyorum."

Haber tarihi: 02 / 08 / 2016
Haber Okunma: 683
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Başbakan Yıldırım'dan flaş sözler
Sonraki: BİNLERİN DEV BAYRAKLI DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi