Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Tayland'ın Müslüman topluluğuna Karabağ'la ilgili çağrı yaptı.

Tayland'da ziyarette olan Azerbaycan milletvekili Ganire Paşayeva bu ülkede yaşayan Müslüman toplumunun yetkilileri ile görüştü. Tayland'da büyük Müslüman toplumunun yaşamasından memnun olduğunu deyen millet vekili Ganire Paşayeva toplum yetkilileri ile görüşmede onlara Azerbaycan'la ilgili geniş bilgiler verdi. Ermenistan'ın işgalci politikası ile ilgili geniş bilgiler veren millet vekili Ganire Paşayeva 1 milyon Azeri'nin Ermenistan'ın işgali sonucunda kendi yurtlarından mülteci düşmesi ve onların temel insan haklarının bugün de Ermenistan tarafından ihlalinin devam etmesi, Hocalı Soykırımı hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Ganire Paşayeva, "Dünyanın neresinde yaşamasından olursa olsun tüm Müslümanlar ve etnik kimliği ve dini inancından bağımsız olamayaraq adaletin yanında olan insanlar Ermenistan'ın bu adımlarına ihmal, seyirci kalmamalı ve buna karşı itiraz sesini yükseltmeli, Hocalı Soykırımı'nın tanınması, bu korkunç cinayeti işleyenlerin adalet karşısında cevap vermesi Azerbaycanlı mülteci kadınların kendi evlerine dönmesi için çabalarını artırabilir. Tayland'da Azerbaycan gerçeklerinin daha da yaygın olarak bilinmesine ve daha da geniş desteklenmesine her zaman büyük ihtiyaç var ve bu konuda bu ülkede yaşayan Müslüman topluluğunun desteği gerekli ve önemlidir." dedi.

Milletvekili Ganire Paşayeva Tayland'ın Müslüman topluluğu yetkilisi Mayo Suttikan ve topluluk üyelerini her zaman Azerbaycan'da görmekten memnuniyet duyacaklarını da söyledi ve onları Azerbaycan'a davet etti. Azerbaycan'ı büyük memnuniyetle yakından tanımak ve işbirliğini daha da genişlendirmekde ilginç olduklarını söyleyen Tayland'ın Müslüman topluluğu yetkilisi Mayo Suttikan ve topluluk üyeleri ülkeleri ile Azerbaycan arasında işbirliğinin daha da gelişmesi ve Karabağ gerçeklerinin tebliğinde bundan sonra çabaların artıracaklarını söyledi. Görüşme sonunda milletvekili Ganire Paşayeva Tayland Müslüman topluluğu yönetimi ve üyelerine Azerbaycan tarihi, edebiyatı ve kültürü ile ilgili materyaller, tanınmış moda tasarımcısı Gülnarə Xelilovanın Azerbaycan kültürünü yansıtan el işini hediye etti.

Haber tarihi: 11 / 01 / 2016
Haber Okunma: 840
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN YARDIM KAMPANYASI
Sonraki: Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Iğdır’dan Azerbaycan’a giden Sivil Toplum Örgütleriyle Görüştü
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi