Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6954 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7191 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6843 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7584 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5114 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

ALLAH RIZASINI KAZANMAK

          Hayatında amaç olarak Allah'ın rızasını hedefleyen bir insan, Allah'ın izniyle, hem dünyada, hem de ahirette kurtuluşa ve sonsuz mutluluğa ulaşacağını çok umut ediyor.

      Tüm güzelliklere ve sonsuz saadete kavuşmanın yolunun Allah'ın rızasını kazanmak olduğunun bilincinde olan müminlerin hayatlarının tek amacı Allah'ı razı etmektir. Mümin, Allah'ın onu neden yarattığını, Allah'ın ondan ne istediğini bilir. Dolayısıyla tek hedefi Allah'a yakın olmak için araçlar aramak olur. Amacına ulaşmak için tüm dikkatini ve sevgisini Allah'a verir. Allah'ın izniyle, dünyevi hiçbir ilgi samimi bir mümini bu amacından alıkoyamaz. Cenab-ı Allah, iman edenlerin bu özelliğini Nur Suresi 37. ayetinde şöyle bildirmiştir. “Erkekler ki, ne ticaret, ne alış-veriş onları Allah'ı zikretmekten, dosdoğru namazı kılmaktan ve zekatı vermekten alıkoyamaz. Onlar kalplerin ve gözlerin döneceği günden korkarlar.“ Ayetten de anlaşıldığı görüldüğü gibi laik olursa olsun, mümini Allah'ın rızasını kazanmaktan barındırmaz. Her an Rabbinin huzurunda olduğunun bilincinde olarak hareket eder. Yaşamını Allah'a tahsis etmekle, kendini daha rahat ve güvende hissediyor. Tüm bağlılıklardan kendini kurtararak tüm hayatını Allah'a adarlar.

       Allah'ın rızasını isteyen mümin ölümün yok olmaktan ibaret olmadığının da farkındadır. Aksine, ölüm, mümin için sonsuza kadar mutlu yaşayacağı asıl hayatına geçiş için bir aşamadır. Ortalama 60-70 yıl yaşayacağı bu dünya hayatında karşılaşacağı her sıkıntıya, yine Allah'ın rızasını kazanmak için sabrederler. Çünkü Allah'ın rızasını kazanmış olarak, cennete girmek mümin için en büyük mutluluktur.

          Tevbe Suresi'nin 111. ayetinde bildirildiği gibi, “Mümin canını ve malını Allah'a satmıştır. Bu nedenle, nefsinin bencil tutkularına kapılarak, Allah rızası dışında hiçbir şeye yüz tutmaz. Mümin kişi, vicdanına tabi olduğu için, nefsinin bitmek tükenmek bilmeyen arzularından, vicdanı ile kurtulur inşallah.

          Kim de ahireti ister, mümin olarak tüm kalbiyle ona can atsa, onların gayreti memnuniyetle kabul olunur. (İsra Suresi / 19) Şunu unutmamak gerekir ki, bizler Allah'ın rızasını kazanmaya muhtacız. Rabbin rızasını, sevgisini, yakınlığını kazanarak yaşamaya muhtacız. Yüce Rabbimiz de rızasına uyanları her zaman kurtuluşa ulaştıracağını, karanlıklardan aydınlığa çıkaracağını bizlere vaat etti. Allah, O'nun rızasına uyanları huzur yollarına ulaştırır ve onları kendi izniyle karanlıklardan aydınlığa çıkarır ve dosdoğru yola yöneltir. (Maide Suresi / 16)

Haber tarihi: 08 / 10 / 2014
Haber Okunma: 996
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: VALİ DAVUT HANER’İN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi