Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6954 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7191 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6843 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7584 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5114 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

SEVGİ SABIR GÜVEN

Bir çok insan Kuran'ın emirlerini öylesine sade emirler olduğunu düşünüyorlar halbuki dinin emirlerinde biçok sırlar vardır.Onlardan sadece bir tanesi sabırdır.Kuran sabrı emr etmişdir. Bunun hikmeti, mesela sabır sayesinde insanlar son derece rahat konforlu ve güzel yaşarlar. Gerçek sevginin önündeki tüm engelleri sabır kaldırır.İnsan son derce aciz son derece zavallı bir varlıktır, ondaki etkileyiciliği Allahın ona verdiyi sevgi, iman yaratır.İnsan sevgiyle Allaha olan derin imanla etkileyicidir.Sevgi Allah katından insana verilen büyük bir mucizedir,belliki etden kemikten oluşan bir şey değildir. Seven ruhdur.


Bir çok insan eğitilmeye yönelikdir onlara güzel tavır, güzel huy, güzel ahlak sergileyerek onları güzellikten asıl İslamdan Kurandan faydalanarak yaşamalarına vesile olabilir.Samimi bir müslüman için sevgi lezzeti Allahdan gelen en müthiş zevkdir.Sevgide, sabır, akıl, nezaket, temizlik, şevkat ve bir çok güzel huylar gerekir inşaAllah.Çok emek ister sevgi. Ama nefretde akla gerek yok temizliğe nezakete emeğe hiç bir güzel davranışa gerek yoktur.Bir insan için en önemli şey sevgi ve güvendir.Sevgi müminlere Allah tarafından verilmiş bir  içgüdüdür.Allah insanı bu fıtratda yaratmışdır. Hz İbrahim a.s. mın Yüce Allaha ilk duası 'Rabbim bu şehri güvenli kıl....'(İbrahim suresi 35)

Allah Mekke için de güvenli şehir diyor Kuranda. Güven çok önemli inşaAllah.Allahı sevmeden insanı sevemezsin,Allahı coşkuyla sevmeden hiç bişeyi sevmek mümkün degil.Sevgi olmadan dünya batar.İnsanın daima sevginin üzerinde durması lazım sürekli duası sevgiyle ilgili olmalı.Kavgadan, nefretden uzak olmalı, bir insanın barışdan yana şevkatden yana olmalı. Bizim duamız sevgi sükünet olmalı inşaAllah.Kuran ahlakı budur.Sevgisizlik dünyaya hakim müslümanların üzerinde de hakim.Dünya ancak sevgiyle kurtulur,Ahiretde Cennetin amacı sevgidir.Dünyada Allahın bizden istediği yine sevgidir,güzel ahlakın kökeni de yine sevgidir.Sabır sevgiyi elde etmek içindir, yardım severlik sevgiyi oluşdurur ,yalan söylemezsin sevilirsin ve bütün bunun gibi güzel ahlakın kökeni hep sevgidir inşaAllah.Sevgi bittiği zaman ortalık cehennme döner. Biz dünyada da sevgiyle imtahan oluyoruz.Gerçek sevgi de ancak Allahı sevmekle olur,Allahı sevmeden Onun tecellilerini de gerçek manada sevemeyiz.

İman edenler ve salih amellerde bulunanlar ise, Rahman (olan Allah), onlar için bir sevgi kılacaktır. (Meryem Suresi / 96)

Haber tarihi: 19 / 06 / 2014
Haber Okunma: 1331
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Iğdır'da 4 Kişiyi Öldüren Sanıklar Eskişehir'de Yargılanıyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi