Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6954 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7191 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6843 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7584 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5114 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Elektrik kesintisi, 7 aylık Muhammet Sena için ölüm tehklikesi

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Kargapazarı Köyü'nde doğuştan akciğerinin küçük olması nedeniyle solumum cihazına bağlı yaşayan 7 aylık Muhammet Sena Harmancı, sık sık elektriklerin kesilmesi nedeniyle ölümün eşiğine geliyor.

Çobanlık yapan baba Mehmet Ali Harmancı, elektrik kesilmesine karşı komşularının kendilerine bir jenaratör aldığını, ancak jeneratöre yakıt alacak parasının olmadığını söyledi. Daha önce aynı hastalık yüzünden bir çocuğunu kaybettiğini belirten Harmancı, "Bu çocuğumu da kaybetmek istemiyorum. Bana yardım edin" dedi.Karlıova'ya 8 kilometre mesafede bulunan, 350 haneli Kargapazarı Köyü'nde yaz mevsiminde çobanlık yapan, kışın ise çalışmayan 33 yaşındaki Mehmet Ali Harmancı ile Nurcan Harmancı'nın çocukları Muhammet Sena Harmarcı, akciğeri küçük olarak dünyaya geldi. Minik Muhammet Sena, tek odalı evlerinde solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdürmeye başladı.

'JENARATÖRE YAKIT ALACAK PARAM YOK'

Baba Harmancı, 7 yıl önce bir erkek çocukları olduğunu ve akciğer hastalığı nedeniyle öldüğünü belirterek şunları anlattı:"Ondan sonra bir kız çocuğumuz oldu, bu çocuğumuz da aynı hastalıkla doğdu. Biz onun için erken önlem aldık ve çocuğumuz kurtuldu. Şimdi 5 yaşında ve anaokuluna gidiyor. Muhammet Sena ise 7 ay önce doğdu ve yine o hastalıkla doğdu, üç ay kuvözde kaldı. Şimdi evimizde solunum cihazına bağlı olarak onu yaşatmaya çalışıyoruz. Elektrikler sık sık kesildiği için komşular bana bir jenaratör aldı.

Fakat bu kez de jenaratöre yakıt alacak param yok. Elektrikler kesildiği zaman elektrik şirketini arayarak, ne kadar süreceğini soruyorum. Eğer uzun sürecekse çocuğumu hastaneye götürüyorum." Tek odalı evde sıkıntı içinde olduklarını belirten baba Harmancı, "Mağdurum, yetkililerden yardım bekliyorum" diye konuştu.

Haber tarihi: 08 / 03 / 2014
Haber Okunma: 840
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Tunceli'de iki kenger bitki türü tespit edildi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi