Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6957 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7195 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6847 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7588 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5118 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Tuzluca'ya 5 Yılda 28 Milyon Lira Yatırım Yapıldı

Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, "Göreve başladığım günden beri ilçemize önemli yatırımlar yaptık. Bu yatırımların toplam tutarı 28 milyon liradır" dedi.

Türkan, yaklaşık 5 yıl önce başladığı belediye başkanlık süresi içerisinde ilçede yaptığı hizmetleri değerlendirerek, bu süre içerisinde önemli sorunları çözdüklerini ve yapılan çalışmalarla ilçe halkının rahat nefes aldığını söyledi.

İlçede altyapı ve üst yapının en önemli sorunlar olduğunu ve ilk etapta bu sorunları çözmeye çalıştıklarını anlatan Türkan, şöyle devam etti:  

"Bu noktada yol haritası çizmek zorundaydık. Bu haritayı da çizerken daha önce belediye başkanlığı yapmış insanlarla görüştük. Yol haritasını da çizdiğimizde de ilçenin özelikle imar planıyla yola başlanmasına karar verdik. Tabii imar planı öncesinde jeolojik etüt bizim için önemliydi. Bu çalışmayı yaptık ve başarılı olduk. Daha önceden yapılmış olan imar planı ilçenin ihtiyacına cevap vermiyordu. Bunları tamamladıktan sonra altyapı sorunun çözümü için çalışma yaptık. Altyapı yoktu ve biz sil baştan çalışma başlattık. Bunların yanında içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla devam ettik. Bu projelerin toplam bedeli bir milyon liranın üzerindeydi. Bu proje bedelinin tamamını İller Bankası bize ödedi. Bu projeleri yaptıktan sonra işin kaynak bölümüne başladık ve ilgili bakanlıklara defalarca kaynak için başvuruda bulunduk. Bunların tamamını cebimizden beş para harcamadan gerçekleştirdik."

İçme suyu şebekesinin değişmesi gerektiğini belirten Türkan, bu şebekenin 40 önce yapıldığını ve bunun insan sağlığı için zararlı olduğunu ifade etti.

Bu su şebekesini değiştirdiklerini vurgulayan Türkan, "Biz bunu değiştirdik ve sağlıklı suyu ilçemize getirdik. Şu anki içme su kapasitemizi 100 bin nüfusa çıkardık. Tüm bunları yaparken araç filomuzu unutmadık belediyemize 18 yeni araç kazandırdık. İlçemize kentsel dönüşüm projesini gerçekleştirdik. Iğdır'da sadece bu çalışmayı biz yaptık" dedi.

İlçede çevre düzenleme çalışmaları da yaptıklarını dile getiren Türkan, şunları kaydetti:  

"İlçemizin birçok alanında ağaçlandırma çalışması yaptık. 3 milyon kilitli parke taşı döşedik. Tuzluca ilçesinin dünyada özel bir yeri var. Bu da tuz mağaralarına sahip olmasıdır. Bu tuz mağaralarının tu kazandırılması adına çalışmalarımız var. İlçemizde altyapı ve üst yapı sorunlarıyla ilgilendiğimiz için bu çalışmalara ağırlık veremedik ama çalışmalarımız bu noktada olacak. Tuzluca'nın kendi bölgesinde turizm merkezi olması için çalışmalarımız olacak. Buna yönelik projelerim olacak. Tuzluca'ya 5 yılda toplam 28 milyon yatırım yaptık. Rakiplerimiz bu paranın nereye gittiğini merak ediyorlar. Biz bu paranın hepsini ilçemize yatırdık."

İlçede yine belediye başkan adayı olduğunu hatırlatan Türkan, ilçenin gelişmesi için çalışacağını da sözlerine ekledi.

Haber tarihi: 01 / 03 / 2014
Haber Okunma: 1257
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Iğdır'da Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Toplantısı Yapıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi