Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6957 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7195 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6847 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7588 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5118 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Türkiye'nin Hocalı'yı Soykırım Kabul Etmemesinin Altında Ermeni Meselesi Var'

MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Hocalı soykırımı karşısında Türkiye'nin net bir tavır alması gerektiğini söyledi. Hocalı soykırımı ile ilgili sadece Dışişleri Komisyonu'ndan bildiri çıkarabildiklerini dile getiren Oğan, Hocalı'nın soykırım olarak kabul edilmesine ilişkin verdiği kanun teklifinin Meclis'in raflarında bekletildiğini vurguladı. Oğan, Türkiye'nin, Hocalı'yı soykırım olarak kabul etmemesinde 2015'te karşı karşıya kalacağı soykırım iddialarına karşı Ermenilerin elini güçlendirmek istememesi tezinin söz konusu olduğunu savundu.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Oğan, Türkiye'nin Hocalı soykırımına karşı net tavır alması gerektiğini belirterek "Hocalı soykırımına sessiz kalmamız, yeni soykırımlara kapı açmamız anlamına gelir." dedi. Bugün Hocalı soykırımının 22. yıldönümü olduğunu hatırlatan Oğan, Hocalı'da yaşanan acıların hala dinmediğini vurguladı.

Ne uluslararası mahkemelerin ne uluslararası kamuoyunun ne TBMM'nin ne de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, Hocalı'da yaşananlar konusunda net tavır alamadığının altını çizen Oğan, şimdiye kadar gösterdiği çabalar sonucu Hocalı soykırımı ile ilgili sadece Dışişleri Komisyonu'ndan bildiri çıkarabildiklerini söyledi. Hocalı'nın soykırım olarak kabul edilmesine ilişkin verdiği kanun teklifinin Meclis'in raflarında bekletildiğini anlatan Oğan, Türkiye'nin, Hocalı'yı soykırım olarak kabul etmemesinde 2015'te karşı karşıya kalacağı soykırım iddialarına karşı Ermenilerin elini güçlendirmek istememesi tezinin söz konusu olduğunu ifade etti.

Oğan, şöyle devam etti: "Hocalı soykırımına sessiz kalmamız, yeni soykırımlara kapı açmamız anlamına gelir. Hocalı'ya yeterince destek veremediğimiz için Doğu Türkistan'da, Irak'ta, Suriye'de benzer tehdit ve tehlike var. Bizim bunlara arkamızı dönerek, görmezden gelmemiz, soykırım gerçeğini gizlemeyecek. Vakit erkenken Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün yetkili kurullarını, milletvekillerini teklifimize destek vermeye çağırıyoruz."

Türkiye'nin soykırım ile suçlanması gereken en son ülke olduğunu ve Türkiye'nin bu konuda arşivlerini açtığını dile getiren Oğan, Hocalı'da yaşanan soykırımın günümüzde bütün Batılı gazetecilerin video kayıtlarında hala durduğunu kaydetti.

"Bu ortadayken elbette bizim buna sessiz kalmamız, yeni Hocalı soykırımlarına kapı aralamamamız manasına gelir." diyen Oğan, "Bizim kim olursa olsun insanlığa karşı yapılmış bütün soykırımları elbette reddetmemiz lazım. Bir daha insanlık dışı işlerin olmaması için tedbirleri almamız lazım. Bunun için Hocalı soykırımının Meclis'te yeterince değerlendirilmesi lazım." şeklinde konuştu.

Haber tarihi: 26 / 02 / 2014
Haber Okunma: 1232
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: Iğdır'da Hocalı Katliamı Kınandı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi