Bu yıl Iğdır'ın Yarısına Doğalgaz Verilecek Iğdır Belediyesi ve Serhat Gaz, 2017 yılında doğalgaz döşeme çalışmasına başlayarak, ş...           • Haydar Aliyev Lisesi Yöneticilerinden Asimder'e Ziyaret Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi yöneticileri, Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mü...           • Zorbalara karşı direniş, ilerlemenin yoludur İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, Biset bayramı dolaysıyla İslam ülkelerinin Tahran B&...           • REKTÖR ALMA, ARALIK MYO İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın Aralık İl&cc...           • DİLUCU KÖPRÜSÜ ALLAHA EMANET             Nahcıvan Özerk Cumhuriyeti ile aramızda bulunan Dil...           • Iğdır Devlet Hastanesinde "Anne Oteli" Hizmeti Veriliyor Iğdır Devlet Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören bebekler, 'Anne Oteli' s...           • GÜLBEY, VAN’DAKİ ERMENİ LOBİSİ OYUNU BOZULDU… Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel...           • 'Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapma' Projesi Iğdır'ın Tuzluca ilçesindeki ortaokul öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazı...           • AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz Ankara Temaslarını Anlattı AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz geçtiğimiz hafta Ankarada yaptığı ziyaretleri değerlendi...           • Lavaş Ekmeği Kış Sofralarında UNESCO'nun Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne Türkiye adına dahil edilen lavaş...           
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
Son Videolar

Ermeni Soykırımı Yalanı ve Iğd
6951 İzlenme, 32 Yorum

Oba Köyünde Ermenilerin yaptığ
7188 İzlenme, 31 Yorum

Ermenilerin Iğdır'da yaptığı k
6842 İzlenme, 31 Yorum

Türk Askerinin 1940 yılında Ağ
7582 İzlenme, 34 Yorum

Atatürk'ün gerçek sesi ve görü
5112 İzlenme, 32 Yorum
Haber Arşiv
     
Iğdır Siteleri
Reklamlar

Okulların "Proje Yarışması" Heyecanı

TÜBİTAK tarafından organize edilen Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması bu sene 17-20 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenecek. Birbirinden güzel çalışmaların yer alacağı proje yarışması geçen yıl olduğu gibi bu senede Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde yapılacak. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Şükrü Beydemir'in koordinesinde yürütülen yarışmaya bölgeden Erzurum dahil toplam 10 il katılacak.

17 Mart 2014 günü başlayacak olan Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması'nın açılışını yapmak üzere Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak'ı davet eden Proje Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir projeyle ilgili bilgiler verdi.

TÜBİTAK tarafından organize edilen yarışmanın bu sene 45. sinin düzenleneceğini belirten Prof. Dr. Beydemir: "Proje Türkiye'de 12 bölgede bulunan koordinatörlükler tarafından yürütülmektedir. Bu bölgeler, Ankara, Erzurum, Eskişehir, Isparta, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Malatya, Mersin, Samsun ve Van bölgeleridir.

Erzurum bölgesi, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize ve Trabzon illerinden oluşmaktadır.

Araştırma Projeleri Yarışması, Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Temel Fizik, Uygulamalı Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, olmak üzere 10 ayrı dalda gerçekleşmektedir.

Bu yıl Bölge koordinatörlüğümüze toplam 2078 adet proje başvurusu yapılmıştır. Bu sayı ham proje sayısı bakımından Bölgemizi diğer Bölgelerden çok daha yukarıya taşımış ve Bölgemiz ham proje sayısında Türkiye'de birinci sıraya oturmuştur. Bu başarı Erzurum Bölgesine bağlı tüm illerimizin özverili çalışmaları ile elde edilmiş bir başarıdır. Bölgemize bağlı illere göre proje dağılımı şöyledir; Erzurum 1095, Kars 273, Trabzon 224, Artvin 190, Erzincan 147, Rize 51, Gümüşhane 39, Bayburt 31, Iğdır 26 ve Ardahan 2 projedir.

Jüri üyeleri tarafından yapılan ön elemeler sonucu bu projelerden 100 tanesi 17 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan bölge sergisine çağrılmıştır. Sonuçlar TÜBİTAK'ın sayfasından ilan edilmiştir. Bölge sergisi esnasında yine jüri üyeleri tarafından yapılacak olan son değerlendirmeler sonucunda bu projelerden bir kısmı seçilerek Ankara'ya bölgemizi temsilen gönderilecektir" diye konuştu.

Erzurum bölgesinin Türkiye'de ham proje başvurusu ile ilk sırada yer almasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Altıparmak bunun büyük bir azim ve çaba ile mümkün olduğuna dikkat çekti. Proje kapsamında yarışacak olan tüm öğrenci ve eğitimcilere başarılar dileyen Vali Altıparmak kendisinin de bu tür çalışmaları ilgiyle ve beğeniyle takip ettiğini dile getirdi.

Haber tarihi: 24 / 02 / 2014
Haber Okunma: 1095
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: 51 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Sonraki: MHP Iğdır Milletvekili Oğan, Erzincan'da
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdırın Sesi